Firecracker Frolic

5K

Overall Finish List

July 04, 2015


Results by It's About Time
                                                                                                               Total  
    Place    Name                              City               Bib No  Age Gend    Age Group                 Time        Pace  
      1    Abraham Balawi                    Central  SC           206    18   M       1 OM                  18:04.5      5:50/M
      2    Jonathan sowinski                 piedmont  SOUTH CAR   301    33   M       2 OM                  18:28.3      5:57/M
      3    Bronson Lee                       Rainsville  ALABAMA   278    42   M       3 OM                  18:46.1      6:03/M
      4    marlee rhodes                     williamston  SC       288    22   F       1 OM                  18:48.9      6:04/M
      5    Scott Hunter                      Liberty  SC           260    15   M       1 15-19               19:03.3      6:09/M
      6    Mismeh Balawi                     Central  SOUTH CARO   209    13   M       1 10-14               19:04.7      6:09/M
      7    Robert Gwinn                      Liberty  SOUTH CARO   253    20   M       1 20-24               19:05.2      6:09/M
      8    Jesse Straug                      Easley  SC             31    21   M       2 20-24               19:18.4      6:14/M
      9    Douglas Thompson                  Easley  SOUTH CARO    309    36   M       1 35-39               20:17.8      6:33/M
     10    Jonathan Sedberry                 Spartanburg  SC       298    36   M       2 35-39               20:38.0      6:39/M
     11    Thomas Norton                     Greenville  SC        282    19   M       2 15-19               21:20.5      6:53/M
     12    Luke Davis                        Rock Hill  SC          49    15   M       3 15-19               21:24.2      6:54/M
     13    Mary Chandler                     Greenville  SC         68    16   F       2 OM                  21:30.8      6:56/M
     14    Cal Finley                        Liberty  SOUTH CARO   244    13   M       2 10-14               21:41.0      7:00/M
     15    Noah Brock                        Easley  SC            225    14   M       3 10-14               21:57.1      7:05/M
     16    Hanan Balawi                      Central  SC           207    16   F       3 OM                  21:58.4      7:05/M
     17    Angela Jasso                      Easley  SC            269    28   F       1 25-29               22:13.1      7:10/M
     18    Chuck Davis                       Rock Hill  SC          48    56   M       1 Mas                 22:39.1      7:18/M
     19    Ciro Salcedo                      Liberty  SC            65    36   M       3 35-39               23:14.9      7:30/M
     20    Adam Balawi                       Central  SOUTH CARO   208    14   M       4 10-14               23:16.6      7:30/M
     21    Patrick Rivers                    Easley  SC             34    42   M       2 Mas                 23:25.2      7:33/M
     22    John Cooke                        Fountain Inn  SC       53    29   M       1 25-29               23:37.8      7:37/M
     23    Allan Fortner                     Easley  SC             33    48   M       3 Mas                 23:40.9      7:38/M
     24    Chad Sosolik                      Clemson  SOUTH CARO   300    42   M       1 40-44               23:46.6      7:40/M
     25    Scott Ticknor                     easley  SC            310    39   M       4 35-39               23:58.3      7:44/M
     26    Steve Wasilewski                  Easley  SC             57    58   M       1 55-59               23:58.7      7:44/M
     27    Marty Kwasniewski                 Easley  SC             37    52   M       1 50-54               24:17.4      7:50/M
     28    Andy Wilson                       Easley  SC            324    35   M       5 35-39               24:18.7      7:50/M
     29    David Owens                       Pickens  SC           283    57   M       2 55-59               24:21.0      7:51/M
     30    Adam Brumfield                    Easley  SC             32    45   M       1 45-49               24:23.8      7:52/M
     31    charlie syracuse                  Easley  SC            304    42   M       2 40-44               24:38.4      7:57/M
     32    JONATHAN BOUDER                   PELZER  SC            221    32   M       1 30-34               24:40.0      7:57/M
     33    Mark Bagwell                      Swansea  SC           205    61   M       1 60-64               24:46.0      7:59/M
     34    Anna Syracuse                     Easley  SC            305    12   F       1 10-14               25:12.0      8:08/M
     35    Patrick Riviere                   Greenville  SC        289    24   M       3 20-24               25:12.5      8:08/M
     36    Sierra Vite                       Liberty  SC            64    14   F       2 10-14               25:13.5      8:08/M
     37    Brian Herbst                      Easley  SC             44    52   M       2 50-54               25:16.8      8:09/M
     38    Donald Bryan                      Easley  SC             50    68   M       1 65-69               25:39.3      8:16/M
     39    Brad Sisk                         Inman  SC             299    32   M       2 30-34               25:40.0      8:17/M
     40    Michael Lancaster                 Simpsonville  SC      276    43   M       3 40-44               25:40.7      8:17/M
     41    Joseph White                      Seneca  SC            320    59   M       3 55-59               25:48.4      8:19/M
     42    Russell Stuart                    Easley  SC            302    65   M       2 65-69               25:49.6      8:20/M
     43    Merle Lancaster                   Simpsonville  SC      275    42   F       1 Mas                 25:51.2      8:20/M
     44    Stephanie Johnson                 Easley  SC            270    39   F       1 35-39               25:53.3      8:21/M
     45    jon feusse                        Pelzer  SC            243    36   M       6 35-39               25:57.0      8:22/M
     46    David Elton White                 Cleveland  SOUTH CA   323    12   M       5 10-14               26:32.4      8:34/M
     47    Lucy von Roemer                   Roswell  GEORGIA      317    35   F       2 35-39               26:33.1      8:34/M
     48    Melissa Syracuse                  Charleston  SC        306    38   F       3 35-39               26:33.6      8:34/M
     49    Mark Doane                        Greenville  SC        239    34   M       3 30-34               26:37.0      8:35/M
     50    ian Becker                        Seneca  SOUTH CARO    216    18   M       4 15-19               26:37.8      8:35/M
     51    Dale Jacks                        Easley  SC            266    50   M       3 50-54               26:43.0      8:37/M
     52    Tony Ellison                      Six Mile  SC           58    60   M       2 60-64               27:00.4      8:43/M
     53    Christine Prado                   Central  SOUTH CARO   285    51   F       2 Mas                 27:01.6      8:43/M
     54    Doug Booth                        Anderson  SC           62    62   M       3 60-64               27:07.3      8:45/M
     55    Shelly Kerr                       Easley  SC            328    44   F       3 Mas                 27:11.8      8:46/M
     56    Casey Grant                       Greenville  SC         47    27   F       2 25-29               27:12.3      8:46/M
     57    Melissa Martinez                  Pickens  SC            60    42   F       1 40-44               27:31.5      8:53/M
     58    Jennifer Willis                   Easley  SC            325    44   F       2 40-44               27:38.8      8:55/M
     59    Stephen Khodabakhsh               Loganville  GA         63    35   M       7 35-39               27:51.9      8:59/M
     60    Jenny Ticknor                     Easley  SC            311    36   F       4 35-39               27:53.4      9:00/M
     61    Donald Cline                      Fountain Inn  SC       43    60   M       4 60-64               28:04.3      9:03/M
     62    Autumn Cline                      Fountain Inn  SC       42    34   F       1 30-34               28:04.7      9:03/M
     63    Jessica Gray-Brewer               Easley  SC            252    24   F       1 20-24               28:18.9      9:08/M
     64    Brad Garrison                     Simpsonville  SC       54    47   M       2 45-49               28:31.3      9:12/M
     65    Cathy Bester                      gainesville  FLORID   218    48   F       1 45-49               28:42.7      9:15/M
     66    Monica Masters                    Liberty  SC           279    43   F       3 40-44               28:47.7      9:17/M
     67    Barry Brock                       Easley  SC            224    51   M       4 50-54               28:49.2      9:18/M
     68    Michael Arnold                    Easley  SC            204    34   M       4 30-34               28:52.3      9:19/M
     69    Chris Junkins                     Easley  SC            273    59   M       4 55-59               28:54.3      9:19/M
     70    Darek Dalis                       Anderson  SC           61    68   M       3 65-69               28:57.4      9:20/M
     71    Patti Larsen                      Clemson  SC           277    60   F       1 60-64               29:08.4      9:24/M
     72    Brooke Khodabakhsh                Loganville  GA         59    34   F       2 30-34               29:09.5      9:24/M
     73    Scott Barnes                      Easley  SC            212    44   M       4 40-44               29:30.5      9:31/M
     74    Julie Bishop                      Easley  SC            219    44   F       4 40-44               29:31.0      9:31/M
     75    Haley Ticknor                     Easley  SC            312    16   F       1 15-19               29:42.1      9:35/M
     76    Anna White                        Cleveland  SOUTH CA   322    16   F       2 15-19               29:44.8      9:35/M
     77    Olivia Bennett                    Easley  SC            217    23   F       2 20-24               29:46.3      9:36/M
     78    Julie Hilton                      Greenville  SC         35    53   F       1 50-54               29:53.4      9:38/M
     79    Stephen Talley                    Easley  SC            308    55   M       5 55-59               30:04.6      9:42/M
     80    Hudson Clary                      Easley  SC            231     9   M       1  1- 9               30:10.3      9:44/M
     81    Lawson Clary                      Easley  SC            230    35   M       8 35-39               30:11.0      9:44/M
     82    Melissa Hunter                    Easley  SC            261    37   F       5 35-39               30:26.0      9:49/M
     83    Emily Jacks                       Easley  SC            267    18   F       3 15-19               30:45.8      9:55/M
     84    Miranda Hannah                    Wagener  SOUTH CARO   255    19   F       4 15-19               31:17.6     10:05/M
     85    Eddie Gowan                       pelzer  SOUTH CARO    250    54   M       5 50-54               31:23.7     10:07/M
     86    Charles Gill                      Easley  SC            247    67   M       4 65-69               31:26.3     10:08/M
     87    Jackie Gilmer                     Honea Path  SOUTH C   248    43   M       5 40-44               31:34.2     10:11/M
     88    Caroline Garner                   Chesnee  SC           246    14   F       3 10-14               31:42.0     10:14/M
     89    Tabitha Clark                     Mayview  MO            41    21   F       3 20-24               31:53.0     10:17/M
     90    Miranda Campbell                  Easley  SC            329    36   F       6 35-39               32:02.8     10:20/M
     91    Jim Spannagel                     Easley  SC             46    72   M       1 70-99               32:07.6     10:22/M
     92    Rebekah Spannagel                 Easley  SC             45    21   F       4 20-24               32:07.9     10:22/M
     93    Megan White                       seneca  SC            321    57   F       1 55-59               32:18.9     10:25/M
     94    Mary Ann Hill                     clemson  SC           259    58   F       2 55-59               32:22.7     10:26/M
     95    Andrea Roubal                     Taylors  SC           291    44   F       5 40-44               32:45.4     10:34/M
     96    Liz Brown                         Simpsonville  SC       52    53   F       2 50-54               32:49.2     10:35/M
     97    Mary Dean                         Greenville  SC        236    34   F       3 30-34               32:55.8     10:37/M
     98    Brandon Dean                      Greenville  SC        237    36   M       9 35-39               32:56.4     10:37/M
     99    Sarah Finleyson                   Taylors  SC           245    16   F       5 15-19               33:15.7     10:44/M
    100    Emma Talley                       Easley  SC            307    52   F       3 50-54               33:16.9     10:44/M

                                                                                                               Total  
    Place    Name                              City               Bib No  Age Gend    Age Group                 Time        Pace  
    101    Bonnie Milks                      Easley  SC            281    56   F       3 55-59               33:27.0     10:47/M
    102    Rosie Jordan                      Easley  SOUTH CARO    272    63   F       2 60-64               33:35.1     10:50/M
    103    Allen Henderson                   Easley  SC             36    57   M       6 55-59               34:02.7     10:59/M
    104    Kevin Bishop                      Easley  SC            220    44   M       6 40-44               34:19.5     11:04/M
    105    Button Cook                       Greer  SC             233    66   F       1 65-69               34:31.0     11:08/M
    106    Maleah Balawi                     Central  SOUTH CARO   210     9   F       1  1- 9               34:40.8     11:11/M
    107    Tori Bassett                      greenville  SC        214    25   F       3 25-29               34:43.9     11:12/M
    108    Valerie Brock                     Easley  SC            223    12   F       4 10-14               35:11.1     11:21/M
    109    Tony Brock                        Easley  SC            222    48   M       3 45-49               35:11.9     11:21/M
    110    LORENE RHODES                     williamston  SC       287    53   F       4 50-54               35:13.2     11:22/M
    111    Erin Sumpter                      Cypress  TX           303    34   F       4 30-34               35:14.4     11:22/M
    112    Gillian Irvine                    Easley  SC            265    18   F       6 15-19               35:19.8     11:24/M
    113    Rod Cook                          Greer  SC             232    68   M       5 65-69               35:33.9     11:28/M
    114    Chuck Bassett                     greenville  SC        215    29   M       2 25-29               35:37.3     11:29/M
    115    Lori Waddington                   Easley  SC            331    46   F       2 45-49               35:38.6     11:30/M
    116    Benjamin Johnson                  Easley  SC            271    11   M       6 10-14               35:43.4     11:31/M
    117    Larissa Barkley                   Piedmont  SOUTH CAR   211    20   F       5 20-24               35:44.9     11:32/M
    118    Makayla Hunter                    Easley  SC            263    17   F       7 15-19               35:51.3     11:34/M
    119    Kevin Adams                       Easley  SC            201    61   M       5 60-64               35:57.5     11:36/M
    120    Katie Brophy                      Spartanburg  SC        40    50   F       5 50-54               36:29.6     11:46/M
    121    Glenn Farrow                      Easley  SC            241    65   M       6 65-69               36:48.5     11:52/M
    122    Duane Herndon                     Gray Court  SOUTH C   258    47   M       4 45-49               37:05.8     11:58/M
    123    Lindsay Harrison                  Stafford  VA          327    20   F       6 20-24               37:14.0     12:01/M
    124    Megan Weitekamp                   Seneca  SC            326    20   F       7 20-24               37:15.7     12:01/M
    125    Angie Barnes                      Easley  SC            213    41   F       6 40-44               37:17.3     12:02/M
    126    Henry Sparrow                     Spartanburg  SC        66    68   M       7 65-69               37:59.6     12:15/M
    127    Ginny Wallace                     Fort Mill  SC         319    30   F       5 30-34               38:01.6     12:16/M
    128    Ekaterina Michonova               Easley  SC             69    52   F       6 50-54               38:17.8     12:21/M
    129    Elizabeth Roesch                  Pickens  SOUTH CARO   290    61   F       3 60-64               39:10.3     12:38/M
    130    Nikki Rowland                     West union  SOUTH C   292    29   F       4 25-29               39:38.5     12:47/M
    131    Carys Waddington                  Easley  SC            330    11   F       5 10-14               39:43.3     12:49/M
    132    Ashley Schatzle                   Mauldin  SC           294    14   F       6 10-14               39:47.4     12:50/M
    133    Christina schatzle                Mauldin  SC           293    35   F       7 35-39               39:47.7     12:50/M
    134    Nikita Harrison                   Easley  SC             39    45   F       3 45-49               40:06.2     12:56/M
    135    Baillie Hardin                    Boiling Springs  SC   256    14   F       7 10-14               40:06.9     12:56/M
    136    Mallory Hunter                    Easley  SC             38    7    F       2  1- 9               40:31.2     13:04/M
    137    Eric Hunter                       Easley  SC            262    37   M      10 35-39               40:31.6     13:04/M
    138    Larry Roper                       Taylors  SC            51    64   M       6 60-64               41:46.9     13:28/M
    139    Hope Petrillo                     Easley  SC            284    30   F       6 30-34               42:05.0     13:35/M
    140    Donna Bullock                     Easley  SOUTH CARO    227    48   F       4 45-49               45:03.4     14:32/M
    141    tessa quade                       easley  SC            286    32   F       7 30-34               45:03.8     14:32/M
    142    Larissa Kelly                     Easley  SC            274    44   F       7 40-44               45:10.0     14:34/M
    143    Mary Bryan                        Easley  SC            332    59   F       4 55-59               45:32.9     14:41/M
    144    Audrea Jackson                    Fountain Inn  SOUTH   268    23   F       8 20-24               45:33.3     14:42/M
    145    Dwight von Kolnitz                Lyman  SC              67    71   M       2 70-99               45:43.2     14:45/M
    146    Judy Edward                       Easley  SC            333    70   F       1 70-99               45:45.5     14:45/M
    147    Cindy Gowan                       pelzer  SOUTH CARO    249    53   M       6 50-54               47:57.8     15:28/M
    148    Michael Scott                     Easley  SC            296    33   M       5 30-34               48:43.4     15:43/M
    149    PAM MEDVAR                        PICKENS  SC           280    58   F       5 55-59               48:56.7     15:47/M
    150    Star Haney                        Pickens  SOUTH CARO   254    42   F       8 40-44               48:57.3     15:47/M
    151    Anna Edwards                      Pickens  SC           240    23   F       9 20-24               48:58.8     15:48/M
    152    Stephen Denney                    Easley  SC            238    32   M       6 30-34               52:44.8     17:01/M
    153    Brandy Ambrose                    Easley  SC            202    30   F       8 30-34               52:45.8     17:01/M
    154    Kathleen Hodges                   Belton  SC             55    49   F       5 45-49               53:44.1     17:20/M
    155    Don Hodges                        Belton  SC             56    48   M       5 45-49               53:45.2     17:20/M
    156    Grace Farrow                      Easley  SC            242    63   F       4 60-64               55:28.6     17:54/M
    157    Rebecca Scott                     Easley  SC            297    29   F       5 25-29               55:29.2     17:54/M
    158    Denise Bryant                     Easley  SC            226    57   F       6 55-59               55:35.1     17:56/M
    159    Sandra Capps                      Pickens  SC           228    56   F       7 55-59               55:35.5     17:56/M
    160    Stacey Gravely                    Pickens  SC           251    30   F       9 30-34               55:36.5     17:56/M
    161    Christy Anders                    Easley  SC            203    32   F      10 30-34               56:19.1     18:10/M
    162    Crystal Toney                     Mount holly  NC - N   313    32   F      11 30-34               56:19.8     18:10/M
    163    Vicki Schurlknight                Pickens  SC           295    51   F       7 50-54               56:25.2     18:12/M
    164    Brenda Hayes                      Pickens  SC           257    68   F       2 65-69               56:33.8     18:15/M
    165    Gail Waldrop                      Easley  S.C.          318    73   F       2 70-99               56:39.0     18:16/M
    166    Sandra Hutto                      Easley  S.C.          264    61   F       5 60-64               56:39.9     18:16/M
    167    Shirley Capps                     Pickens  SC           229    62   F       6 60-64               58:03.1     18:44/M
    168    Jennifer Davis                    Easley  SC            235    45   F       6 45-49               59:00.6     19:02/M