Hampton Park XC Invitational

5K Run - Boys

Overall Finish List

September 06, 2018


Results By Its About Time
                                                                                                 Total  
    Place    Name                              Team               Bib No  Age Gend                Time        Pace  
      1    Jackson Vierow                    Hampton Park           51    11   M               18:16.4      5:54/M
      2    Houston Funk                      New Covenant           83    12   M               20:16.3      6:32/M
      3    Miles Lyons                       Hampton Park           44    12   M               20:59.3      6:46/M
      4    Chase Woodring                    Oconee                 65     9   M               21:18.1      6:52/M
      5    Clay Woodring                     Oconee                 66     9   M               21:27.2      6:55/M
      6    Gunnar Hensley                    Walnut Grove           73    12   M               21:43.7      7:00/M
      7    Elliott Wright                    New Covenant           81    11   M               21:47.8      7:02/M
      8    Sam Burgess                       Oconee                 59     8   M               22:02.8      7:06/M
      9    Thomas Huettig                    Bob Jones Academy      15    11   M               22:03.5      7:07/M
     10    Sam Casillas                      Bob Jones Academy      12    11   M               22:43.0      7:20/M
     11    Aloysha Truman                    New Covenant           82    12   M               22:48.6      7:21/M
     12    Micah Travis                      Hampton Park           50    11   M               22:49.4      7:22/M
     13    Micah Schaffner                   Bob Jones Academy      20     8   M               23:09.6      7:28/M
     14    Zach Borleis                      Bob Jones Academy      10    11   M               23:44.4      7:39/M
     15    Andrew Rivera                     Hampton Park           46     7   M               24:07.3      7:47/M
     16    Roy Rogers                        Bob Jones Academy      19    12   M               24:14.9      7:49/M
     17    Silas Meachum                     Bob Jones Academy      16     8   M               24:20.9      7:51/M
     18    Knox Semenach                     Hampton Park           48     6   M               24:29.9      7:54/M
     19    Thomas Reeves                     Greenville Classica    31     6   M               24:34.2      7:55/M
     20    Ethan Wright                      New Covenant           86    10   M               24:37.2      7:56/M
     21    Chuck Brooks                      Oconee                 80    7    M               24:46.3      7:59/M
     22    Martin Reimers                    Bob Jones Academy      18    10   M               24:56.0      8:03/M
     23    Jacob Valentine                   New Covenant           88    11   M               25:02.2      8:05/M
     24    Parker Blough                     Bob Jones Academy       9    12   M               25:07.0      8:06/M
     25    Ben Matthews                      New Covenant           84    10   M               25:09.4      8:07/M
     26    Michael Paccapaniccia             Hampton Park           45    10   M               25:12.8      8:08/M
     27    George DeLoatche                  Oconee                 61     9   M               25:16.3      8:09/M
     28    Drew Myers                        Oconee                 63     7   M               25:40.7      8:17/M
     29    Hanniel Bombaro                   Greenville Classica    27     7   M               26:45.4      8:38/M
     30    Bryce Herron                      Hampton Park           42     8   M               26:49.7      8:39/M
     31    Russell Ha                        Walnut Grove           72    10   M               27:11.1      8:46/M
     32    Oscar Swanson                     Walnut Grove           78     5   M               27:20.1      8:49/M
     33    Blake Laps                        Greenville Classica    28    10   M               27:20.2      8:49/M
     34    Colin Nutter                      Walnut Grove           74     8   M               27:49.1      8:58/M
     35    Stephen Quinn                     Walnut Grove           75     8   M               27:56.1      9:01/M
     36    Alex Gebing                       New Covenant           87    12   M               28:02.1      9:03/M
     37    Wesley Quinn                      Walnut Grove           76    10   M               28:13.7      9:06/M
     38    Noah Smith                        Hampton Park           49     6   M               28:30.0      9:12/M
     39    Ian White                         Oconee                 64     7   M               29:03.6      9:22/M
     40    Wes Laps                          Greenville Classica    30     8   M               29:26.7      9:30/M
     41    Josiah Conrad                     Walnut Grove           70     9   M               29:37.4      9:33/M
     42    Trey Burgess                      Oconee                 60     9   M               30:29.1      9:50/M
     43    Samuel Lopez                      Hampton Park           43     8   M               30:29.9      9:50/M
     44    Maxim Chen                        Bob Jones Academy      14    11   M               30:58.2      9:59/M
     45    Isaac Sisk                        Greenville Classica    32    11   M               31:50.4     10:16/M
     46    Rorey Laps                        Greenville Classica    29     7   M               32:26.9     10:28/M
     47    Zak Spurgeon                      Bob Jones Academy      22     9   M               32:59.0     10:38/M
     48    Daniel Graves                     New Covenant           90    12   M               34:25.5     11:06/M
     49    Deacon Shaw                       New Covenant           91    12   M               34:36.8     11:10/M
     50    Ian McCall                        New Covenant           85    12   M               34:44.6     11:12/M
     51    Nate Farmer                       Walnut Grove           71     6   M               37:16.6     12:01/M
     52    David Bagwell                     Greenville Classica    26     5   M               42:00.2     13:33/M
     53    Cal Kelley                        Oconee                 62     6   M               46:56.2     15:08/M