Safe Harbor 5K Run

5K Run

Overall Finish List

May 31, 2019


Results By Its About Time
                                                                                                 Total  
    Place    Name                              City               Bib No  Age Gend                Time        Pace  
      1    Jacob Behal                       Greenville  SC          6    25   M               19:35.1      6:19/M
      2    Patrick Strothmann                                       67    40   M               20:18.5      6:33/M
      3    Billy Hughes                                             68         M               23:07.7      7:27/M
      4    Noah Mooney                       Irmo  SC               29    16   M               24:02.8      7:45/M
      5    Deidre Martin                     Greenville  SOUTH C    25    42   F               24:23.3      7:52/M
      6    JJ Taylor                         Anderson  SC           41    41   M               24:36.3      7:56/M
      7    Randy Adams                       Anderson  SC            1    42   M               27:06.7      8:45/M
      8    T.J. Ford                                                52    45   M               27:23.6      8:50/M
      9    Marius Janik                                             54    26   M               27:50.4      8:59/M
     10    Maria Jose Whipperman             Williamston  SOUTH     44    14   F               28:08.3      9:05/M
     11    Greg Farley                       Fountain Inn  SC       16    48   M               28:20.5      9:08/M
     12    Rex Schultz                       Piedmont  SC           39    49   M               28:37.5      9:14/M
     13    Jason Greene                      Greenville  SC         20    46   M               29:29.0      9:31/M
     14    Rhiannon Bennett                  Seneca  SC              8    25   F               29:58.8      9:40/M
     15    Tiago DeSouza                                            50    25   M               30:14.9      9:45/M
     16    Michael Kasha                                            63    73   M               30:17.7      9:46/M
     17    Edgard Brasil                                            49    26   M               30:29.4      9:50/M
     18    Amanda Paris                                             58    24   F               30:29.6      9:50/M
     19    Ben Mobley                                               62    35   M               31:07.0     10:02/M
     20    Guilherme Abreu                                          59    26   M               31:37.2     10:12/M
     21    Liz George                        Clemson  SC            19    25   F               31:50.4     10:16/M
     22    Joanna Montalvo                   Anderson  SC           27    38   F               32:12.7     10:23/M
     23    Cathrine Motte                    Anderson  SC           32    32   F               32:13.0     10:24/M
     24    Valerie Hunt                      Honea Path  SC         22    36   F               32:38.6     10:32/M
     25    Jorge Nino                                               61    39   M               32:55.9     10:37/M
     26    Sarah Mooney                      Irmo  SC               30    13   F               32:59.2     10:38/M
     27    Lydia Brown                                              60    55   F               33:24.5     10:46/M
     28    Scott Mooney                      Irmo  SC               31    57   M               33:34.6     10:50/M
     29    Lori Mooney                       Irmo  SC               28    40   F               33:34.8     10:50/M
     30    Hudson Dupler                     SPARTANBURG  SC        13    15   M               33:51.7     10:55/M
     31    Murillo Palodetti                                        57    22   M               33:55.9     10:56/M
     32    Katherine Wilkerson               Greenville  SC         46    46   F               34:19.1     11:04/M
     33    Susanne Lueck                     Greenville  SC         24    48   F               34:19.1     11:04/M
     34    Dan Dupler                        SPARTANBURG  SC        12    45   M               34:31.1     11:08/M
     35    Claire Francis                                           73    22   F               34:39.1     11:11/M
     36    Stacy Fisher                      Greer  SOUTH CARO      18    57   F               35:05.3     11:19/M
     37    John Jones                        Greenville  SC         55    50   M               35:28.6     11:26/M
     38    Katie Rockwell                    Simpsonville  SC       36    39   F               39:55.5     12:53/M
     39    Nikki Lindsey                     Anderson  SC           23    38   F               39:57.6     12:53/M
     40    Sara Medlen                       Easley  SC             26    34   F               40:10.1     12:57/M
     41    Eric Rice                                                69    37   M               40:26.6     13:03/M
     42    Matt Reynolds                     Anderson  SOUTH CAR    34    52   M               40:30.6     13:04/M
     43    Bridgette Bagwell                 Greenville  SOUTH C     5    25   F               40:32.9     13:05/M
     44    Emily Doherty                                            51    25   F               40:33.9     13:05/M
     45    Amanda Callahan                   Westminster  SC        10    34   F               41:01.6     13:14/M
     46    Aria Callahan                     Westminster  SC        11     6   F               41:02.2     13:14/M
     47    Kate Moon                                                70    33   F               41:02.4     13:14/M
     48    Alechia Francis                                          75    50   F               44:00.4     14:12/M
     49    Maria Luisa whipperman            williamston  SOUTH     45    39   F               44:49.0     14:27/M
     50    Marcy Aplin                       Columbia  SC            3    31   F               44:55.6     14:29/M
     51    Brian Aplin                       Columbia  SC            2    30   M               44:55.8     14:29/M
     52    Gabriel Brown                                            72         M               46:30.1     15:00/M
     53    Shannon Timmons                   Anderson  SOUTH CAR    42    28   F               46:39.1     15:03/M
     54    Peter Brown                                              71         M               46:39.6     15:03/M
     55    John Elder                        Anderson  SC           15    14   M               47:25.0     15:18/M
     56    Jake Elder                        Anderson  SC           14    45   M               47:25.2     15:18/M
     57    Martin Skipper                    Laurens  SC            40    40   M               49:08.8     15:51/M
     58    Kim Jones                                                56    50   F               52:05.0     16:48/M
     59    Jim Francis                                              74    53   M               54:26.9     17:34/M
     60    Colin Dugan                                              65    14   M               56:23.1     18:11/M
     61    Melanie Dugan                                            64    45   F               56:29.1     18:13/M
     62    Kayla Palmer                      Anderson  SC           33    33   F               56:30.1     18:14/M
     63    William Thomson                                          77    70   M               58:37.1     18:55/M
     64    Karen Farmer                                             76    62   F               58:38.2     18:55/M
     65    Tory Reynolds                     Anderson  SOUTH CAR    35    22   F               59:16.6     19:07/M